Przejdź do treści

Alfa

DZIŚ SKLEPY SĄ OTWARTE 9.00 - 21.00
Alfa logo Alfa logo

KOLEKCJA LIMITOWANA SOLAR X STAROWIEYSKI!

SOLAR

Kolekcja limitowana SOLAR wiosna/ lato 2023 jest wyrazem naszych czasów : to hybryda mody i sztuki, która suwerennie przechwytuje kreskę i motywy Starowieyskiego, by wykreować z nich unikatowy fenomen.  „Nimfy umierających drzew” – mimo sugestii umierania zawartej w tytule – tętnią witalnością i siłą. To właśnie te cechy przeniknęły do kolekcji SOLAR, emanując z każdego jej detalu: printów, naszywek, kołnierzyków, kolorów, szwów, szpil, broszek. To ubrania dla ciała i duszy, które stają się drugą skórą, łącząc artystyczność i bezpretensjonalną naturalność.

Tym co w szczególny sposób odróżnię tę kolekcję od innych to oryginalne  detale nawiązujące wprost lecz subtelnie do inspiracyjnej pracy Nimfy umierających drzew. Dzieło Starowieyskiego pojawia się w wielu miejscach kolekcji — czasami całościowo a czasami fragmentarycznie. Przeskalowany, abstrakcyjny nadruk na tkaninie, układ postaci kobiecej na apaszce i podszewce, minimalistyczny elementy w postaci naszywek na koszuli czy płaszczu, i subtelne hafty na kołnierzyku koszuli to nawiązanie wprost do elementów obrazu.  Z kolei charakterystyczne dla pracy nieregularne linie przeniesiono również na dwukolorowy żakard, finezyjne frędzle i  luźne sploty modeli z dzianiny.

Na szczególne uznanie zasługuje oryginalna biżuteria :  szpila, spinki, pin, kolczyk i broszka wykonane z pereł i srebra, która została połączona z elementami plastikowymi  pochodzącymi z poddanych upcyclingowi wieszaków marki Solar. Połączenie to jest znakiem naszych czasów i sygnałem, że czas myśleć ekologicznie.

Druga część kolekcji to len w swojej najlepszej, najszlachetniejszej postaci: szerokie spodnie, długi jednorzędowy płaszcz z paskiem, komplet : koszula i spodnie z printem nawiązującym do kreski F. Starowieyskiego.   Ta odsłona kolekcji limitowanej – to wizja kobiety bardzo sensualnej i naturalnej.

Modele wchodzące w skład kolekcji limitowanej SOLAR X STAROWIEYSKI  kreślą obraz niezwykle spójny, choć niepozbawiony kontrastów. Utrzymane w bardzo wąskiej gamie kolorystycznej : dominuje czerń, biel, kamień i beż połączone z cynamonem. Czarno – białe, surowe i wyraziste propozycje przedstawiają wizerunek kobiety silnej i nowoczesnej. Wśród propozycji projektantek szczególną uwagę zwraca długa marynarka o męskim kroju z wyjątkową podszewką, zestawiona z białą koszulą o widocznych rozcięciach. Nie brakuje nowoczesnych rozwiązań jak kimonowe formy, dekolty odsłaniająca plecy, gorset czy spektakularna, biała overseziowa koszula z mankietami i miejscem na spinki, które są częścią kolekcji.

Zapraszamy do salonu SOLAR!

PN-SOB: 9.00 - 21.00
ND: 10.00 - 20.00
wróć