Przejdź do treści

Alfa

DZIŚ SKLEPY SĄ OTWARTE 9.00 - 21.00
Alfa logo Alfa logo

Zapraszamy do naszej nowej, bezpłatnej strefy coworkingu!

Mamy świetną wiadomość dla przebywających lub mieszkających w Trójmieście freelancerów, studentów oraz wszystkich tych, którzy poszukują niebanalnych przestrzeni do pracy i nauki. W centrum handlowym na gdańskim Przymorzu właśnie ruszył 4-strefowy coworking o powierzchni 85 mkw. Chętni mogą korzystać z lokalu i jego wyposażenia bezpłatnie.

Jest nowocześnie i stylowo. Do odwiedzin zachęca barwna witryna z napisem „Twoja przestrzeń do pracy”. Wewnątrz nie brakuje odcieni szarości i błękitu, które wspierają koncentrację oraz koloru żółtego, który pobudza i dodaje energii. Mowa o coworkingu, zlokalizowanym w gdańskim centrum handlowym Alfa. Architekci zadbali tu o najdrobniejszy szczegół, jak wystarczająca ilość światła, motywujące graffiti na ścianach czy detale w postaci kwiatów. Przede wszystkim jednak wydzielili 4 strefy, które pozwalają zachować niezwykle ważny w dzisiejszych czasach „work life balance”. Na pierwszym planie, najbliżej wejścia do lokalu, mamy „chillout zone” – w końcu nie samą pracą człowiek żyje. Znajdziemy tu stoliki kawowe i kanapy do wypoczynku. Dalej „print zone”, w której można skorzystać z ogólnodostępnej drukarki i ksero. Następnie „work zone” – miejsce stworzone do pracy i nauki, wyposażone w wysokie krzesła oraz stoły oświetlane lampkami biurkowymi. I wreszcie „business zone”, gdzie do dyspozycji odwiedzających pozostają m.in.: duże stoły, krzesła, fotele i stoliki kawowe. W całym coworkingu działa darmowe Wi-Fi.

Nowa rzeczywistość wymaga adekwatnych rozwiązań. Pandemia zmieniła nasze przyzwyczajenia i standardy. Wiele osób wciąż pracuje zdalnie. Rośnie liczba uprawiających wolne zawody. Większość tych ludzi pracuje w domach i zapewne potwierdzą naszą opinię, że funkcjonując w taki sposób na co dzień, łatwo jest zatrzeć granicę między życiem prywatnym a zawodowym. Wierzymy, że aby zachować zdrowy balans i dobre samopoczucie, a przy tym pozostać efektywnym niezbędna jest zmiana otoczenia. W Alfie stworzyliśmy przestrzeń, która posiada wszystkie niezbędne elementy biurowe, sprzyja kreatywnemu myśleniu i podtrzymywaniu kontaktów towarzyskich. Co ważne, można z niej korzystać bezpłatnie informuje Lech Polański, Centre Manager Alfa Centrum Gdańsk.

Coworking w Alfa Centrum znajduje się na poziomie +1, w pobliżu lokali najemców gastronomicznych. Jest czynny w godz. 9:00-21:00.

Przeczytaj też

Wszystkie aktualności